متصل کردن فوتبال ساحلی Football saheli tim meli Football saheli iran

متصل کردن: فوتبال ساحلی Football saheli tim meli Football saheli iran varzeshi-Football bein almellal Football saheli tim meli Football saheli soeis

گت بلاگز اخبار پزشکی ماهی طول عمر را زیاد کردن می‌دهد

متخصصان علوم پزشکی در مطالعه‌ای دریافتند که مصرف ماهی موجب زیاد کردن طول عمر می‌شود.

ماهی طول عمر را زیاد کردن می‌دهد

ماهی طول عمر را زیاد کردن می دهد

عبارات مهم : محققان

متخصصان علوم پزشکی در مطالعه ای دریافتند که مصرف ماهی موجب زیاد کردن طول عمر می شود.

به گزارش ایسنا، محققان در مطالعه ای که ۱۶ سال به طول انجامید و با بررسی اطلاعات ۵۰۰ هزار زن و مرد مشاهده کردند رژیم غذایی سرشار از ماهی می تواند موجب زیاد کردن طول عمر شود.

ماهی طول عمر را زیاد کردن می‌دهد

مصرف ماهی به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی مقوی و مطلوب توصیه می شود. ماهی که سرشار از پروتئین ها، ویتامین ها و روغن های سالم است گزینه غذایی مفیدی به حساب می آید.

روغن ماهی سرشار از امگا ۳ است و در سال های اخیر محققان و تولید کنندگان مکمل های دارویی توصیه خاص ای به مصرف این روغن داشته اند.

متخصصان علوم پزشکی در مطالعه‌ای دریافتند که مصرف ماهی موجب زیاد کردن طول عمر می‌شود.

به تازگی گروهی از متخصصان در پاسخ به این پرسش که “آیا مصرف ماهی بر خطر فوت و میر تاثیر می گذارد؟” به بررسی اطلاعات ۲۴۰ هزار و ۷۲۹ مرد و ۱۸۰ هزار و ۵۸۰ زن جهت مدت ۱۶ سال پرداختند. همچنین این افراد اطلاعاتی را در مورد عادات غذایی در اختیار محققان قرار دادند و اوضاع سلامت آنان تحت کنترل قرار گرفت.

در مدت وقت انجام این مطالعه ۵۴ هزار و ۲۳۰ مرد و ۳۰ هزار و ۸۸۲ زن فوت کردند. نتیجه های این مطالعات اخیرا در مجله “طب داخلی” انتشار یافته هست. در نهایت یافته مهم بدست آمده در این بررسی حاکی از ارتباط مصرف زیاد ماهی و امگا ۳ در کم کردن خطر فوت و میر بوده است.

به گزارش مدیکال نیوز تودی، همچنین بررسی های زیاد نشان داد مردانی که بیشترین میزان مصرف ماهی را دارند ۹ درصد کمتر از مردانی که حداقل مصرف را دارند در معرض فوت و میر زودرس هستند. علاوه بر این مصرف میزان بیشتری از ماهی در زنان با کم کردن هشت درصدی خطر فوت در آنان همراه است.

ماهی طول عمر را زیاد کردن می‌دهد

واژه های کلیدی: محققان | مطالعه | رژیم غذایی | عادات غذایی | میزان مصرف ماهی | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz