متصل کردن فوتبال ساحلی Football saheli tim meli Football saheli iran

متصل کردن: فوتبال ساحلی Football saheli tim meli Football saheli iran varzeshi-Football bein almellal Football saheli tim meli Football saheli soeis

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی ابراز دلتنگی احمدی‌نژاد جهت چاوز

هم وقت با سالگرد تولد هوگو چاوز، مدیر جمهوری فقيد ونزوئلا، محمود احمدی نژاد منشتر شدن توییتی، تولد او را تبریک گفت و نوشت: همه ما جهت تو دلتنگیم. البته مدیر ساب

ابراز دلتنگی احمدی‌نژاد جهت چاوز

ابراز دلتنگی احمدی نژاد جهت چاوز

عبارات مهم : انسانیت

هم وقت با سالگرد تولد هوگو چاوز، مدیر جمهوری فقيد ونزوئلا، محمود احمدی نژاد منشتر شدن توییتی، تولد او را تبریک گفت و نوشت: همه ما جهت تو دلتنگیم. البته مدیر سابق دولت مشخص نکرده که مقصود او از «ما» کیست؟! و او از جانب چند نفر و چه کسانی این «ما» را نمایندگی می کند.

ابراز دلتنگی احمدی‌نژاد جهت چاوز

او دو سال پیش نیز در روزهایی که تازه به توییتر پیوسته بود، در توییت عجیبی هم وقت با سالروز درگذشت چاوز نوشت: «چاوز زنده است تا زمانی که انسانیت، آزادی و حقیقت زنده هست. او بازمی گردد همان طور که آزادی و عدالت باز خواهد گشت».

هوگو چاوز، مدیر جمهوری ونزوئلا، در ١٤سالی که بر مسند ریاست جمهوری نشسته بود، ٩ بار به تهران، عسلویه و حتی مشهد سفر کرد. نخستین سفر او به تهران، در دوره دولت اصلاحات انجام شد، ولی هیچ وقت رابطه کشور عزیزمان ایران و ونزوئلا به اندازه وقت احمدی نژاد حاشیه ساز نبود. سال 88 که چاوز به کشور عزیزمان ایران آمده بود، احمدی نژاد او را جهت زیارت به مشهد برد.

هم وقت با سالگرد تولد هوگو چاوز، مدیر جمهوری فقيد ونزوئلا، محمود احمدی نژاد منشتر شدن توییتی، تولد او را تبریک گفت و نوشت: همه ما جهت تو دلتنگیم. البته مدیر ساب

حضور او در حرم اعتراض برانگیز بود. سیدمحسن صالح، مدیر سیاسی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، گفته بود: «به نظر من این کار اصلا شایسته نبود. چون فردی که اساسا هیچ اعتقادی به خدا، ائمه معصومین(ع) یا پیامبر عظیم الشأن اسلام ندارد، گرچه شاید انسان خوب و وارسته ای باشد، ولی مباحث شرعی و دینی ما جایگاه خود دارد و باید حریم ها را رعایت کرد. از سوی دیگر، نمی دانم چه اعتبار فکری و دینی ای پشت آن خوابیده که ما فردی را که اساسا اعتقاد به خدا نداشته باشد، به زیارت امام رضا(ع) ببریم».

اما ماجرای دلدادگی محمود احمدی نژاد و هوگو چاوز بعد از فوت مدیر جمهوری ونزوئلا زیاد حاشیه ساز شد. محمود احمدی نژاد همان وقت در پیامی درگذشت چاوز را تسلیت گفت و هیئت دولت کشور عزیزمان ایران یک روز عزای عمومی اعلام کرد. احمدی نژاد علاوه بر این، چاوز را شهید راه پاسداری از ارزش های انسانی و انقلابی دانست، او را «حزب اللهی تمام عیار»، «مؤمن واقعی و انقلابی» خوانده و در آخر خبر تسلیت خود خطاب به نیکلاس مادورو، کفیل ریاست جمهوری ونزوئلا، آورده بود: «تردید ندارم او بازخواهد گشت و به همراه همه صالحان و عیسی مسیح و تنها باقی مانده از نسل پاکان، انسان کامل، خواهد آمد و جامعه بشری را در استقرار صلح و عدالت کامل و مهربانی و کمال یاری خواهد کرد».

واکنش ها به خبر احمدی نژاد بسیار بود؛ به خاص در میان اشخاص اصولگرا. احمد خاتمی در حاشیه اختتامیه سیزدهمین اجلاس خبرگان راجع به این خبر گفته بود: «من به صراحت نظرم را اعلام می کنم؛ آنچه ایشان در این خبر گفت، زیاده روی بود. می شد یک خبر دیپلماتیک داد و وارد حوزه های اعتقادی نشد. همتای یک مدیر جمهور در یک کشور دیگر از دنیا رفته است و طبیعی است که مدیر جمهور ما نیز باید خبر تسلیت بدهد، ولی بنده ورود در مباحث اعتقادی در این خبر را درست نمی دانم. از ایشان تقاضا می کنیم از مواضع چالش زا و تنش زا پرهیز کند. مدیر جمهور حق دارد تسلیت بگوید، ولی ورود در مباحثی که مورد اعتراض هست، مسئله زا خواهد بود».

ابراز دلتنگی احمدی‌نژاد جهت چاوز

قرائتی هم گفته بود: «بر این اساس، امام وقت که جهت ظهور 313 یار می خواهد، به گفته این آقا یکی از آن 313 نفر مشخص شده است که کیست. این نشان می دهد هنگامی که انسان از ریل کتاب الله و عترت خارج شود، به کجا خواهد رفت. دین حساب وکتاب دارد، کسی حق ندارد از این صحبت ها کند و به طور مثال بگوید ظهور نزدیک است یا مراد از یمانی، مقام معظم رهبری یا مراد از دجال فلانی هست، این اشتباه هست. رسیدن به این مطالب نیاز به یقین دارد».

هنوز این اعتراض ها آخر نیافته بود که ماجرای سفر محمود احمدی نژاد به ونزوئلا جهت شرکت در مراسم خاک سپاری هوگو چاوز، دوباره حاشیه ساز شد. تصویرهای انتشار یافته از درآغوش گرفتن مادر چاوز در خبرگزاری ها و سایت های متفاوت داخلی و خارجی منعکس شد. انتشار آن عکس، بازخوردهای شدید و فراوانی را از سوی عوامل دولتی و غیردولتی، مراجع تقلید و افکار عمومی داخل و خارج مانند رسانه های متفاوت به همراه داشت. گویا مسئولان دولتی و خبرگزاری های وابسته به دولت نیز که خودشان از مشاهده آن تصویر یکه خورده بودند، شروع به تکذیب کردند و آن را مونتاژ و استفاده از ظرفیت های فتوشاپی و نرم افزاری اعلام کردند و پشت بند آن تصویر دیگری منتشر کردند که نشان می داد احمدی نژاد به جای مادر چاوز، البرادعی، مدیر وقت شرکت انرژی اتمی را در آغوش گرفته هست. با وجود اين، در نهایت مشخص شد تصویر نخست درست بوده هست؛ چراکه رسانه های خارجی اعلام کرده بودند آن را از دفتر اطلاع رسانی کاخ ریاست جمهوری ونزوئلا دریافت کرده اند.

هم وقت با سالگرد تولد هوگو چاوز، مدیر جمهوری فقيد ونزوئلا، محمود احمدی نژاد منشتر شدن توییتی، تولد او را تبریک گفت و نوشت: همه ما جهت تو دلتنگیم. البته مدیر ساب

شرق

واژه های کلیدی: انسانیت | ونزوئلا | در حاشیه | ونزوئلا | احمدی نژاد | ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz