متصل کردن فوتبال ساحلی Football saheli tim meli Football saheli iran

متصل کردن: فوتبال ساحلی Football saheli tim meli Football saheli iran varzeshi-Football bein almellal Football saheli tim meli Football saheli soeis

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی قیمت واقعی دلار ۴۰۰۰ تومان است / آل اسحاق

رئیس سابق اتاق بازرگانی پایتخت کشور عزیزمان ایران قیمت واقعی دلار را حدود ۴۰۰۰ تومان بیان کرد و گفت: با توجه به اینکه عرضه و تقاضای اسکناس دلار بهم ریخته، بانک‌

قیمت واقعی دلار ۴۰۰۰ تومان است / آل اسحاق

آل اسحاق: قیمت واقعی دلار ۴۰۰۰ تومان است

عبارات مهم : مرکزی

رئیس سابق اتاق بازرگانی پایتخت کشور عزیزمان ایران قیمت واقعی دلار را حدود ۴۰۰۰ تومان بیان کرد و گفت: با توجه به اینکه عرضه و تقاضای اسکناس دلار بهم ریخته، بانک مرکزی باید آینده نگری می کرد و اکنون باید بازار را تنظیم کند که این کار با دستور، قابل کنترل نیست و باید اعتماد لازمه برگردد؛ یعنی هنگامی که مدیر بانک مرکزی می گوید “نرخ دلار پایین می آید”، مردم در عمل ببینند که این اتفاق می افتد.

یحیی آل اسحاق در گفت وگو با ایسنا، ضمن هشدار به خریدران دلار، اظهار کرد: کسانی که در این شرایط دلار خرید و فروش می کنند ریسک بالایی را پذیرفتند، چون شرایط موقتی هست. مردم نباید غفلت کنند یا احساسی تصمیم بگیرند لیکن ممکن است عواقب بدی برایشان داشته باشد.

قیمت واقعی دلار ۴۰۰۰ تومان است / آل اسحاق

وی قیمت واقعی دلار را حدود ۴۰۰۰ تومان بیان کرد و گفت: این در حالی است که در حال حاضر دلار نزدیک به ۵۰۰۰ تومان عرضه می شود و مشخص نیست که در روزهای آینده در این فاصله بر کدام نقطه بایستد. کسانی که وارد این عرصه می شوند باید بپذیرند که به استقبال ریسک بزرگی می روند.

آل اسحاق ادامه داد: قیمت دلار هم مثل کالاهای دیگر تابع عرضه و تقاضاست. در شاخه عرضه باید دید که آیا عرضه ارز کم شده است است یا خیر. ادعای دولت این است که ارز نسبت به گذشته زیاد هم شده است هست. مدیر جمهور و مسئولان بانک مرکزی گفته اند که “بالای ۹۰ میلیارد دلار ارز وجود دارد”؛ یعنی کسانی که گفته هایشان باید مورد اعتماد در این زمینه باشد می گویند که ارز وجود دارد و مشکلی در این زمینه نیست.

رئیس سابق اتاق بازرگانی پایتخت کشور عزیزمان ایران قیمت واقعی دلار را حدود ۴۰۰۰ تومان بیان کرد و گفت: با توجه به اینکه عرضه و تقاضای اسکناس دلار بهم ریخته، بانک‌

تجار زیاد کردن خرید دلار نداشته اند

این عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی افزود: در شاخه تقاضا باید دید تقاضاکنندگان ارز چه کسانی هستند و اینکه چه تحولی در زمینه تقاضا به وجود آمده هست. یکی از بخش های مرتبط تقاضای دلار، تجارت هست. کسانی که می خواهند کالا وارد کنند باید ارز بدهند که بتوانند وارد کنند. آیا تقاضای ارز جهت تجارت اضافه شده است است؟ ثبت سفارش ها نشان می دهد که عوض کردن چندانی اتفاق نیفتاده است.

آل اسحاق تصریح کرد: در زمینه قاچاق هم تقاضا جهت کالاهای قاچاق اضافه نشده هست. البته تا حدودی جهت سفرهای عید تقاضا جهت خرید ارز اوج رفته است ولی حجم آن چندان قابل توجه نیست. از طرف دیگر، گروهی هستند که فکر می کنند ارزش ریال در حال پایین آمدن است و بانک هم سود زیادی به آن ها نمی دهد و جهت همین فکر می کنند که باید دلار، طلا یا منزل بخرند که مناسب ترین گزینه برایشان خرید دلار است.

عرضه اسکناس دلار کمتر از تقاضا شده است است

قیمت واقعی دلار ۴۰۰۰ تومان است / آل اسحاق

رییس سابق اتاق بازرگانی پایتخت کشور عزیزمان ایران راجع به دیگر دلایل زیاد کردن قیمت دلار گفت: شرایط فعلی به غیر از عرضه و تقاضا یک ضلع سومی هم دارد و آن اینکه ما در یک جنگ اقتصادی هستیم. یکسری تهدیدها علیه ما در حوزه اقتصاد وجود دارد و یکی از ابزارها در این زمینه بازی کردن با قیمت ارز هست؛ بنابراین یکسری پرسشها اقتصادی است که به عرضه و تقاضا برمی گردد و بخشی هم عوامل غیر اقتصادی هست.

آل اسحاق راجع به قیمت واقعی ارز اظهار کرد: اینکه دولت می گوید قیمت دلار حدود ۴۰۰۰ تومان هست، حرف بی ربطی از نظر اقتصادی نیست. مسئله ما در نحوه ساماندهی، نظارت و آینده نگری و به طور کلی مدیریت نظام ارزی است و اینجاست که جای نگرانی دارد. مجموعه ای باید این شرایط را کنترل و آینده نگری می کرد و عوامل را تشخیص می داد. البته آنچه امروز مسئله ایجاد کرده، اسکناس دلار هست. درست است که ما ۹۰ میلیارد دلار ارز داریم ولی این میزان ارز اسکناس نیست و ظاهرا بانک مرکزی در این بخش به مسئله برخورده هست.

رئیس سابق اتاق بازرگانی پایتخت کشور عزیزمان ایران قیمت واقعی دلار را حدود ۴۰۰۰ تومان بیان کرد و گفت: با توجه به اینکه عرضه و تقاضای اسکناس دلار بهم ریخته، بانک‌

وی اضافه کرد: در واقع عرضه و تقاضای اسکناس بهم ریخته است نه عرضه و تقاضای ارز. این مسئله باید از قبل آینده نگری می شد یا اکنون باید به نوعی آن را تنظیم کنند. این کار با دستور قابل کنترل نیست و باید اعتماد لازمه برگردد؛ یعنی هنگامی که مدیر بانک مرکزی می گوید قیمت دلار پایین می آید، مردم در عمل ببینند که این اتفاق می افتد.

واژه های کلیدی: مرکزی | اسکناس | اقتصادی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz