متصل کردن فوتبال ساحلی Football saheli tim meli Football saheli iran

متصل کردن: فوتبال ساحلی Football saheli tim meli Football saheli iran varzeshi-Football bein almellal Football saheli tim meli Football saheli soeis

گت بلاگز اخبار اجتماعی ، بارش را از اصفهان گرفت ، واچرخند&quot، &quot

مدیر کل هواشناسی استان اصفهان گفت: براساس آخرین خروجی مدل های آینده نگری هواشناسی، شرایط اصلاح نسبی بارش در زمستان جاری نسبت به پاییز خواهیم داشت، ولی توزیع بار

، بارش را از اصفهان گرفت ، واچرخند&quot، &quot

"واچرخند"، بارش را از اصفهان گرفت

عبارات مهم : ترکیه

مدیر کل هواشناسی استان اصفهان گفت: براساس آخرین خروجی مدل های آینده نگری هواشناسی، شرایط اصلاح نسبی بارش در زمستان جاری نسبت به پاییز خواهیم داشت، ولی توزیع بارش طی ماه های آینده، دارای ناهمگنی زمانی و مکانی خواهد بود.

مجید بیجندی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: در مجموع بارش ها در فصل زمستان کمتر از نرمال خواهد بود، ولی کمبود بارش ناشی از فصل پاییز، به صورت کم بارشی انباشته تا آخر سال ادامه خواهد داشت.

، بارش را از اصفهان گرفت ، واچرخند&quot، &quot

وی ادامه داد: معمولا الگوی هوا در فصل تابستان، به گونه ای است که در بالای جو یک واچرخند جنب حاره ای در خاورمیانه و به خاص در کشور ما حاکم است و شکل گیری ابر و فعالیت سامانه بارشی را محدود می کند. این واچرخند (منطقه پرفشار دایره ای غیر منظم را که در آن جهت حرکت هوا مخالف جهتی است که در مراکز کم فشار موجود است) روی کشور عربستان و جنوب کشور عزیزمان ایران شکل گرفته و مانع ایجاد سامانه بارشی می شود. اگرچه این پدیده به طور معمول در فصل پاییز ضعیف می شود، ولی در پاییز 96 واچرخند جنب حاره ای نیرومند تر از حد نرمال و میانگین بلندمدت بود و طبیعتا در این شرایط مانع نفوذ سامانه های بارشی به عرض های جغرافیایی پایین تر به خاص به قسمت های مرکزی نظیر اصفهان می شود.

بیجندی در مورد تاثیر ساخت و توسعه کوه های آجرپزی در دشت فیض آباد در شمال کاشان، بر پدیده گرد و غبار محلی و وزش ریزگردها افزود: عموما منابع آجرپزی و کوره پزی که در همجواری شهر قرار گرفته اند می توانند باعث انتقال ذرات گرد و غبار به شهر شوند که این انتقال بستگی به سرعت و جهت باد در منطقه دارد، در فصل تابستان جهت باد شمالی و شمال شرقی است و در مواقعی که از سرعت کافی برخوردار شد می توانند باعث انتقال ذرات به شهر و کم کردن کیفیت هوا شود.

مدیر کل هواشناسی استان اصفهان گفت: براساس آخرین خروجی مدل های آینده نگری هواشناسی، شرایط اصلاح نسبی بارش در زمستان جاری نسبت به پاییز خواهیم داشت، ولی توزیع بار

مدیر کل هواشناسی استان اصفهان در خصوص تاثیر ایجاد انبار نمک در نزدیکی مزارع کشاورزی و مناطق مسکونی بر شرایط آب و هوایی دشت کاشان تصریح کرد: انبارهای نمک که دارای سطح پوشش مناسب نباشند در فصل تابستان با توجه عوض کردن سمت بادها که عموماً شمالی است می توانند باعث انتقال ذرات نمک به مناطق مسکونی شود که حمل ذرات نمک بستگی به درشتی آنها دارد، عموماً ذرات درشت در محل و ذرات ریزتر می توانند در فاصله دورتر حمل شوند.

بیجندی با اشاره به شایعات تاثیر پارازیت بر بارندگی ادامه داد: این مساله شایعه ای بیش نیست که اساس و پایه علمی هم ندارد. جهت مثل کشور ترکیه که به علت اوضاع جغرافیایی خاص یکی از پرباران ترین کشورهای منطقه خاورمیانه محسوب می شود، در سال آبی جاری با کم کردن بارش ها، درگیر شدیدترین خشکسالی 40 سال اخیر هست. هم اکنون 65 درصد ظرفیت سدهای اطراف شهر استانبول، 20 درصد سدهای اطراف شهر آنکارا و 34 درصد سدهای اطراف شهر ازمیر به عنوان سه شهر پرجمعیت ترکیه پر شده است و این میزان ذخیره آبی در این موقع از سال، رقم پایینی محسوب می شود .هم چنین در سایر استان ها و مناطق ترکیه نیز اوضاع مشابهی در ذخیره سدها حاکم بوده و کمتر از نیمی از ظرفیت سدهای ترکیه تاکنون پر شده است است.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از شیوه های نوین آبیاری گفت: با توجه به ذخایر موجود آبی و اوضاع خشکسالی هیدرولوژی شدید در منابع آبی این عوامل می تواند باعث کم کردن تولید محصولات کشاورزی و سطح زیر کشت شود، لذا استفاده از روش های نوین در کشاورزی و عوض کردن الگو کشت در محصولات کشاورزی با توجه به اقلیم منطقه توصیه می شود.

، بارش را از اصفهان گرفت ، واچرخند&quot، &quot

واژه های کلیدی: ترکیه | پاییز | انتقال | اصفهان | کشاورزی | فصل پاییز | سامانه بارشی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz