متصل کردن فوتبال ساحلی Football saheli tim meli Football saheli iran

متصل کردن: فوتبال ساحلی Football saheli tim meli Football saheli iran varzeshi-Football bein almellal Football saheli tim meli Football saheli soeis

گت بلاگز اخبار اجتماعی هر فرد چه میزان آب نهان مصرف می‌کند؟

تحقیقات آماری در بسیاری از کشورها نشان می‌دهد که میانگین مصرف روزانه آب جهت هر نفر حدود ۳۰۰ لیتر و مصرف نهان آب جهت هر نفر حدود ۶۰۰۰ لیتر است که بیشترین حجم مصر

هر فرد چه میزان آب نهان مصرف می‌کند؟

هر فرد چه میزان آب نهان مصرف می کند؟

عبارات مهم : استحمام


تحقیقات آماری در بسیاری از کشورها نشان می دهد که میانگین مصرف روزانه آب جهت هر نفر حدود ۳۰۰ لیتر و مصرف نهان آب جهت هر نفر حدود ۶۰۰۰ لیتر است که بیشترین حجم مصرفی از این ۶۰۰۰ لیتر در حمام استفاده می شود.

به گزارش ایسنا، وجود هرگونه حیات متکی به وجود آب است تقریبا ۷۰ درصد وزن بدن آب تشکیل می دهد و جهت عملکرد درست بدن روزانه به یک تا هفت لیتر آب نیاز داریم.

هر فرد چه میزان آب نهان مصرف می‌کند؟

در این بین هر فرد علاوه بر نوشیدن آب، مصرف های نهانی نیز دارد به طور مثال در یک استحمام هشت دقیقه ای از ۶۲ لیتر آب داغ استفاده می شود که درمقایسه، در یک استحمام میانگین میزان آب مورد استفاده تقریبا ۸۰ لیتر است که همین عنوان اهمت مدیریت مصرف در بخش های مختل را نشان می دهد.

علاوه بر این ماشین لباسشویی در هر بار شستشو معادل ۳۰ بطری یک و نیم لیتری آب مصرف می کند به همین علت مورد نیاز است به منظور کم کردن مصرف آب ازحداکثر ظرفیت استفاده شود.

تحقیقات آماری در بسیاری از کشورها نشان می‌دهد که میانگین مصرف روزانه آب جهت هر نفر حدود ۳۰۰ لیتر و مصرف نهان آب جهت هر نفر حدود ۶۰۰۰ لیتر است که بیشترین حجم مصر

از سوی دیگر در تولید بسیاری از مواد غذایی همچون هندوانه آب زیادی مصرف می شود و این در شرایطی است که بر اساس آمار در سال ۹۳ چیزی در حدود ۸۳۳ هزار تن هندوانه از کشور عزیزمان ایران صادر شده است هست. تحقیقات ثابت کرده هر کیلوگرم هندوانه ۴۰۰ لیتر آب مجازی در خود دارد. این مفهوم به این معناست که در سال ۹۳ معادل ۳۳۳۲۰۰۰۰۰۰۰۰ لیتر آب مجازی از کشوری که با بحران بی آبی دست و پنجه نرم می کند صادر شده است است.

علاوه بر این هرکیلوگرم برنج ۳۰۰۰ لیتر آب مجازی دارد؛ یعنی یک بشقاب میانگین برنج ۷۵۰ لیتر آب دارد. هر کیلوگرم ذرت ۹۰۰ لیتر، هر کیلوگرم گندم ۱۳۵۰ لیتر، یک لیتر شیر ۱۰۰۰ لیتر و هر کیلوگرم گوشت قرمز معادل ۱۶۰۰۰ لیتر آب مجازی دارد.

همچنین از هر برگ ۱۰ لیتری کاغذ تا یک بشقاب ۱۷۵۰ لیتری قرمه سبزی، از یک نوت بوک ۶۰۰۰ لیتری تا یک بستنی ۳۰۰ لیتری را باید بهینه و صرفه جویانه مصرف کنیم تا شاید بحران بی آبی کشور عزیزمان ایران مان را پشت سر بگذاریم و محیط زیست فردا را جهت فرزندانمان حفظ کنیم.

هر فرد چه میزان آب نهان مصرف می‌کند؟

واژه های کلیدی: استحمام | استفاده | هندوانه | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz