متصل کردن فوتبال ساحلی Football saheli tim meli Football saheli iran

متصل کردن: فوتبال ساحلی Football saheli tim meli Football saheli iran varzeshi-Football bein almellal Football saheli tim meli Football saheli soeis

گت بلاگز اخبار اجتماعی از «خیانت در صندوق ذخیره کارکنان شهرداری» تا قراردادهایی که پولش صرف انتخابات شد

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران در جلسه امروز شورای شهر با ارائه گزارش ۱۰۰ روزه شهرداری و بررسی عملکرد شهرداری قبلی از قراردادهای شهرداری با ناجا که پولش صرف ا

از «خیانت در صندوق ذخیره کارکنان شهرداری» تا قراردادهایی که پولش صرف انتخابات شد

از «خیانت در صندوق ذخیره کارکنان شهرداری» تا قراردادهایی که پولش صرف انتخابات شد

عبارات مهم : ایران

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران در جلسه امروز شورای شهر با ارائه گزارش ۱۰۰ روزه شهرداری و بررسی عملکرد شهرداری قبلی از قراردادهای شهرداری با ناجا که پولش صرف انتخابات شد، افشاگری کرد.

به گزارش ایسنا، محمدعلی نجفی در ارائه گزارش خود با بیان اینکه متاسفانه در بررسی پرونده های شهرداری به مواردی از سوء استفاده برخوردیم که باید از طریق مراجع قضایی پیگیری شود گفت: آخرهای سال ۹۵ شهرداری با یکی از شرکت های نیروی انتظامی قراردادی را در خصوص تدوین شاخص های ارزیابی عملکرد به مبلغ یک میلیارد تومان به امضاء رسانده است که شاید ارزش واقعی آن حتی ۱۰ میلیون تومان هم نبوده است.

از «خیانت در صندوق ذخیره کارکنان شهرداری» تا قراردادهایی که پولش صرف انتخابات شد

وی با بیان اینکه متاسفانه آخرین پرداخت به این موسسه اول مرداد ۹۶ و بعد از انتخابات بوده و ۸۵۰ میلیون تومان به این قرارداد پرداخت شده است هست، گفت: ما در بررسی های زیاد دریافتیم که یک قرارداد دیگر در تاریخ ۲ مرداد ۹۶ منعقد شده است که در روز قرارداد پرداختی صورت گرفته است.

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه این دو قرارداد مجموعا یک میلیارد و ۴۳۰ میلیون تومان ارزش داشته هست، گفت: در بررسی های زیاد متوجه شدیم که درست است این مبلغ به حساب شرکت مذکور واریز شده است ولی تنها ۱۷۳ میلیون تومان را به این شرکت داده و مابقی را به یک حساب دیگر که متعلق به مدیر دفتر یکی از معاونین قبلی بوده واریز کردند و این پول نیز خرج انتخابات شده است هست. این در حالیست که آن فرد مذکور مکتوب اقرار کرده که از ۱۷۳ میلیون تنها ۲۰ میلیون به خودش تعلق گرفته و مابقی سهم دیگران بوده است.

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران در جلسه امروز شورای شهر با ارائه گزارش ۱۰۰ روزه شهرداری و بررسی عملکرد شهرداری قبلی از قراردادهای شهرداری با ناجا که پولش صرف ا

وی با بیان اینکه بررسی ها نشان داده که رقم بدهی ثبت شده است شهرداری ۲۹ هزار و ۵۱۰ میلیارد تومان بوده هست، گفت: ۲۲ هزار و ۶۰۰ میلیون تومان نیز رقم بدهی ثبت نشده شهرداری است و آینده نگری کردیم که حدود ۸۰۰۰ میلیارد تومان نیز بدهی احتمالی داریم و بر همین اساس بدهی شهرداری در حوزه ثبت شده، ثبت نشده و بدهی احتمالی حدود ۵۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان است که سه برابر بودجه فعلی شهرداری است.

نجفی در ادامه تأکید کرد: در این گزارش تلاش کردیم قضاوت نکنیم و قضاوت را به عهده همه کسانی قرار دهیم که ارزیابی می کنند و بعد از مطالعات دقیق است که همه در خواهیم یافت راه اداره شهر با چه پرسشها و دشواری هایی مواجه است.

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: مرتب تذکر دادم انصاف و بی طرفی در گزارش مورد توجه قرار گیرد. در مواردی که فکر کردیم محرمانه است خیلی به اجمال اشاره کردیم و جداگانه در اختیار اعضای شورای شهر قرار خواهد گرفت.

از «خیانت در صندوق ذخیره کارکنان شهرداری» تا قراردادهایی که پولش صرف انتخابات شد

وی افزود: بدهی مجموع ثبت شده، ثبت نشده قطعی و احتمالی ۵۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان است یعنی سه برابر بودجه سال۹۶ ، این در حالی است که بودجه سال ۹۶ هم صد در صد محقق نشده است.

نجفی، گفت: بعضی افراد بر اساس اسناد، بدهی قطعی دارند که این رقم ۴ هزار و ۷۲۳ میلیارد تومان هست. همچنین مطالبات شهرداری از دولت نیز وجود دارد که بخش عمده آن مواردی بود که در قانون بودجه سال های قبل آمده است و گفته اند دولت مکلف است این کار را کند یا نکند و حرف دولت هم درست است.

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه بخشی از مطالبات از دولت منوط به ارایه گزارش های حسابرسی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران هست، تصریح کرد: در بعضی سال ها حسابرس اظهارنظر نکرده است و دولت این موارد را قبول ندارد و می گوید گزارش حسابرسی تایید شده است را باید ارایه کنید.

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران در جلسه امروز شورای شهر با ارائه گزارش ۱۰۰ روزه شهرداری و بررسی عملکرد شهرداری قبلی از قراردادهای شهرداری با ناجا که پولش صرف ا

بیش از ۵۰ درصد دارایی های شهرداری حسابرسی نشده است

وی گفت: در بعضی از رسانه های مخالف می نویسند نجفی آمده است بدهی های دولت به شهرداری را ماست مالی کند این در حالی است که در قانون نوشته شده است بود دولت مجاز است این را پرداخت کند ولی در آن سال انجام نداده هست. در بخش دیگر نیز اسناد به اندازه کافی نداریم تا وارد بحث کارشناسی با دولت شویم.

از «خیانت در صندوق ذخیره کارکنان شهرداری» تا قراردادهایی که پولش صرف انتخابات شد

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران یادآور شد: ۵۴ درصد دارایی های مندرج در صورت های مالی زیر مجموعه های شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران حسابرسی نشده است از این رو نمیتوانیم آنها را به عنوان یک مطلب قانونی در اختیار داشته باشیم.

وی در ادامه اظهار کرد: شرکت سرمایه گذاری در سال های گذشته تنها به عنوان یک کارگزار عمل کرده است نه اینکه تعامل کرده و سرمایه گذار پیدا کند. مسایلی مثل جذب سرمایه گذاری خارجی و یا پرداختن به برنامه های تازه توسعه شهری مثل حمایت از استارت آپ ها و شرکت های نوپا در این شرکت عمدتا تعطیل بوده است.

۶۷۴ ملک شهرداری غالبا به صورت سلیقه ای در اختیار اشخاص و نهادها قرار گرفته است

نجفی در ادامه قرائت گزارشش در صحن شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران اظهار کرد: هم اکنون هیچ برآورد دقیقی از ارزش املاک اختصاصی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران و اوضاع ثبتی آن در دست نیست. از مجموع املاک، ۶۷۴ ملک غالبا به صورت سلیقه ای در اختیار اشخاص و نهادها قرار گرفته هست. به طور مثال به یک نهاد نهاد ملکی ۵ میلیاردی واگذار شد و به یک نهاد دیگری که همان فعالیت را داشته است واگذار نشد؛ اینکه وجه تمایز چه بوده است؟ هیچ رابطه ای پیدا نکردیم.

به گفته شهردار تهران، اوضاع کارگزاری ها که خروجی آن هولوگرام ها و مفاسد برخاسته از هولوگرام ها بود خیلی تأسف بار است.

وی افزود: بحث بود از امکانات بانک ها جهت زیاد کردن نقدینگی استفاده کنیم ولی تقریبا برعکس شد یعنی بخشی از وجوه نقد و چک های شهرداری در اختیار کارگزاری ها قرار می گرفت و بخشی از املاک قابل وصول شهرداری به کارگزینی ها واگذار شد و ۵ درصد حق کارگزاری دریافت کردند و این دریافت ها از کارگزاری بانک شهر گرفته تا کارگزاری وابسته به یکی از شرکت های وابسته به سپاه بود.

نجفی گفت: از مجوع ۴۸ میلیارد سود شرکت تنها ۹ میلیارد سود عملیاتی است و ۳۵ میلیارد سپرده بانکی و ۴ میلیارد سود حاصل از سایر درآمدها است.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت شهروند تصریح کرد: اگر شهروند به درستی اداره شود با هزاران میلیارد تومان سرمایه در اختیار باید بیش از ۱۰۰ میلیارد سود عملیاتی داشته باشد ولی در سال ۹۵ تنها ۹میلیارد سود عملیاتی داشته است.

بی عدالتی در پرداخت حقوق کارمندان شهرداری

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران در ادامه این گزارش یادآور شد: در شهرداری کارمندی با مدرک کارشناسی داریم که یک میلیون ۴۰۰ هزار حقوق می گیرد و کارمند دیگری با همان سابقه کار حدود پنج و نیم میلیون حقوق می گیرد یعنی کاملا غیر عادلانه است و هیچ ضابطه ای نیست و روند مقایسه ای تعداد کسور پردازان به تعداد بازنشستگان نشان می دهد که تعداد بازنشستگان پیشی گرفته است و این یعنی شکست صندوق بازنشستگی شهرداری در بلند مدت.

۸۵ درصد دارایی های صندوق ذخیره کارکنان شهرداری را در املاک و ساختمان حبس کردند

خیانت در صندوق ذخیره کارکنان شهرداری

به گفته وی، ۸۵ درصد دارایی های صندوق ذخیره کارکنان شهرداری را در املاک و ساختمان حبس کردند در حالی که قرار بوده است این صندوق در بورس و مسایل اقتصادی سرمایه گذاری هایی کند. همچنین از این رقم ۷۰ درصد در پروژه ای تحت عنوان “سارینا کیش” سرمایه گذاری شده است است که در آن فساد مالی وجود داشت و با فشاری که آوردیم بخشی از پول را برگرداندند که در این کار واقعا یک کار خیانت آمیز در صندوق ذخیره کارکنان صورت گفته است.

ماجرای استخدام ۱۳ هزار نفر در آستانه انتخابات

نجفی گفت: به ازاری هر ۱۰۰ پست، ۴۲۶ نفر در شهردرای وجود دارد. در سال ۹۶ ما حدود ۱۶ هزار پست سازمانی و ۶۸ هزار و ۱۲۷ نفر نیرو داریم. ماه پیش ما ۶۸ هزار و ۴۰۰ نیرو داشتیم که ماموران و بعضی بازنشسته ها، به صورت تک قراردادها لغو شد. همچنین در سال ۹۵ تعداد پرسنل شهرداری ۵۵ هزار و ۹۵۲ نفر بوده است که مستمر حقوق می گرفتند. طی سه چهار ماهی که انتخابات بوده ناگهان ۱۳ هزار نفر به پرسنل شهرداری اضافه شدند به اسم اینکه عده ای کارگر پیمانکاران هستند و می خواهیم کارمند شهرداری کنیم. در حالی که بعضی از افرادی جذب شدند که حتی سابقه یک روز حضور در شرکت های پیمانکاری را هم نداشتند.

وی ادامه داد: یکپارچگی اطلاعات در شهرداری وجود ندارد و اگر بخواهید از سازمان، اطلاعات املاک را بگیرید هیچ چیزی وجود ندارد.

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران ادامه داد: اصلا به پروژه هوشمند سازی در شهر پرداخته نشده است و شورایی جهت پیگیری این پروژه تعیین کرده ایم که کارها جالبی انجام می شود و خبرهای خوبی طی چند ماه آینده در این بخش خواهیم داشت.

وی گفت: همچنین قراردادی با مدیریت کیش امضاء کردیم تا بخشی از فعالیت های مربوط به هوشند سازی را به صورت پایلوت در کیش اجرا کنیم.

نجفی اظهار کرد: در حال حاضر ۱۱۴ دفتر خدمات الکترونیکی در پایتخت کشور عزیزمان ایران وجود دارد ولی نه تنها با این وجود، نیروها کم نشده است بلکه ۱۳ هزار نفر به نیروهای شهرداری اضافه شده است است.

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران افزود: بر اساس گزارش ۲۰۱۷در رتبه های بین المللی در میان ۱۸۰ شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران رتبه ۱۶۱ در شاخص شهرهای پویا را دارد. در شاخص مسابقه پذیری هم رتبه ۱۲۰ و در شاخص زیست پذیری رتبه ۶۱ را بر اساس گزارش سال ۲۰۱۵ داریم و از نظر بین المللی واقعیت خوبی نداریم.

اراضی عباس آباد به نهاد انتظامی و نظامی واگذار شده است و کاری نمی شود کرد

نجفی در ادامه قرائت گزارش خود به اعضای شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران خاطرنشان کرد: ۴۰ درصد بافت های فرسوده را از ابتدا نوسازی کردیم و ۶۰ درصد باقی مانده است ولی در ۴۰ درصد هم متاسفانه خوب عمل نکردیم و بخشی عمده ای از خدمات عمومی که باید در بافت های نوسازی شده است محقق می شد، نشده است.

وی گفت: در نتیجه این اقدام، مردمی که بافت هایشان نوسازی شده است است خیلی اعتماد به شهرداری ندارند و این یکی از جاهایی است که سرمایه اجتماعی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران به شدت لطمه خورد.

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه اراضی عباس آباد می تواند یک منطقه استثنایی در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران از نظر فرهنگی باشد، گفت: در سال ۹۰ قراداد یک هتل بسته شده است که مغایر با طرح جامع اراضی عباس آباد هست. همچنین بخشی از این اراضی به نهاد انتظامی و نظامی داده شده است است و متاسفانه چون قرارداد بسته شده است جهت جلوگیری از کار آنها پرسشها حقوقی وجود دارد.

وی در مورد سرانه فرهنگی و اجتماعی نیز گفت: سرانه فرهنگی و اجتماعی خاص بانوان چهار صدم متر مربع است و این سرانه در بخشی از مناطق صفر است.

سازمان فرهنگی هنری شهرداری در اختیار شهرداری نیست

نجفی در ادامه گزارش خود میزان برگشتی بعضی از مجلات همشهری را بیش از ۴۰ درصد بیان کرد و افزود: سال ها پول دادیم این نشریات و مجلات را در همشهری منتشر کردیم؛ البته ما چهار نشریه را تعطیل کردیم و جهت بقیه هم فعلا زورمان به هیات مدیره همشهری نمی رسد که یک مقدار انقلابی تر عمل کند.

به گفته وی، در همشهری هم اوضاع مالی افتضاحی وجود دارد.

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به اینکه در شرکت فرهنگی هنری شهرداری، حمایت های شهرداری بیش از ۴ برابر شده است و ۶۴ درصد بودجه های حمایتی به فعالیت های مذهبی و بقیه به سایر فعالیت ها تخصیص داده شده است یافته هست، اظهارکرد: در شرکت فرهنگی و هنری بزرگ ترین چالش ما این است که مدیریت شهری نقش تعیین کننده ای بر مدیریت این شرکت ندارد. یک هیات امنای ۱۱ نفره دارد و الان اگر شرکت فرهنگی و هنری هر کاری کند بلافاصله یقه شهردار و شورای شهر را می گیرند. کسی نمی گوید شش نفر دیگری که در هیات مدیره تصمیم می گیرند چه می شود؟

وی ادامه داد: درآمدهای عملیاتی شرکت فرهنگی هنری شهرداری طی سال های ۹۳ تا ۹۵ از ۳۳ هزار میلیارد تومان به ۱۶ هزار میلیارد تومان کم کردن یافته و از آن طرف کمک های دریافتی از شهرداری سال به سال زیاد شده است هست، به طوریکه در سال ۹۵ این شرکت ۶۵ میلیارد تومان از شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران کمک گرفته است.

شهرداری فقط ۳ درصد زباله ها را تفکیک می کند

نجفی ادامه داد: نسبت تفکیک از مبداء زباله در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران ۱۳ درصد است یعنی ۸۷ درصد تفکیک نمی شود که از این رقم ۱۳ درصد هم، تنها ۳ درصد را ما هوشمندانه انجام می دهیم و ۱۰ درصد را کسانی که در زباله ها می گردند تفکیک می کنند. در واقع عملکرد شهرداری راجع به تفکیک از مبدا زباله ۳ درصد است.

وی گفت: در سال ۹۶ شرکت مدیریت پسماند زیان خالص ۲۶ میلیارد تومانی دارد علی رغم اینکه در سال های قبلی ۶۱ میلیارد تومان سود داشته است.

زیر ساخت های تولید انرژی از زباله و تصفیه منزل زباله کاملا فاقد بهره برداری و کارآیی بوده است.

حفر چاه ها “وبال گردن” شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران شده است است

نجفی افزود: یکی از غلط های در دوره پیشین شهرداری، تک گونه ای شدن کاشت درخت در بعضی مناطق پایتخت کشور عزیزمان ایران و عنوان کاشت درخت توت و آفت سفید بالک ها بوده است که هنوز هم مسئله آن ها را تحمل می کنیم.

وی گفت: از ۳۲ حلقه چاه با خروجی ۱۴۳ میلیون متر مکعب، آب استفاده می کنیم که یکی از علل زمینه ساز نشست شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران عنوان چاه هایی است که خود شهرداری حفر کرده است و این اشتباهی بود که حالا “وبال گردن” شهرداری است.

شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران در ادامه با بیان اینکه ۷۱ درصد میادین و بازارهای شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران فاقد سند قطعی هست، اظهار کرد: ۷۰ درصد پایگاه های مدیریت بحران تا کنون تجهیز شده است است که در این زمینه گزارش کاملی در اختیار روسای سه قوه قرار داده ایم.

نجفی خاطرنشان کرد: راجع به آتش نشانی نسبتا بهتر عمل کردیم گرچه کمبودهایی هم وجود دارد.

به گزارش ایسنا، نجفی در انتهای صحبت های خود با بیان اینکه از من پرسش شده است که آیا جهت اعضای شورای شهر گل ارسال کردی؟ گفت: من به شوخی عنوان کردم که این گل ها را جهت اعضای شورا فرستادم تا آنها در جلسه سوالات سخت نپرسند و مرا نزد مردم بی آبرو نکنند ولی شوخی دومم این است که چون دیروز تولدم بود و همه به غیر از اعضای شورای شهر برایم گل فرستادند خواستم که اعضای شورای شهر خجالت بکشند که در این میان اعضای شورای شهر با تشویقی تولد وی را به او تبریک گفتند.

واژه های کلیدی: ایران | شهردار | شهرداری | شهردار تهران | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz